HLASY HORŇÁCKA & MUSICA FOLKLORICA (CZ)Soubor Musica Folklorica vystoupí se sólisty Veronikou Malatincovou, Martinem Prachařem, Martinem Hrbáčem a ženským sborem Oskoruša.


Musica Folklorica vznikla v roce 2001 z původně příležitostného tria Petr Pavlinec, Miroslav Kolacia a Martin Slovák, hrajícího převážné skladby určené pro cimbál s doprovodem. Musica Folklorica má za sebou řadu koncertů a vystoupení, každoročně se zúčastňuje například mezinárodního folklorního festivalu Ozvěny Horňácka, Horňáckých slavností aj. K nejzajímavějším projektům poslední doby patří spolupráce s vynikajícím a bohužel již zesnulým zpěvákem Lubošem Holým, dále s Veronikou Malatincovou či Martinem Prachařem. Muzika dosud vydala deset hudebních nosičů.
musicafolklorica.cz


Veronika Malatincová náleží k nejvýraznějším představitelkám současné mladé generace lidových zpěvaček. Pěveckou kariéru zahájila ve folklorních souborech Štěpnička a Radošov, později spolupracovala s několika moravskými cimbálovými muzikami, příležitostně účinkuje se soubory BROLN a SĽUK. V roce 2002 získala prestižní cenu Foskar v kategorii ženského sólového zpěvu.


Martin Hrbáč je horňácký houslista a zpěvák, primáš Horňácké cimbálové muziky. Jako houslista je samoukem. V mládí začínal v kapele Jožky Kubíka. V roce 1966 založil Horňáckou cimbálovou muziku.


Martin Prachař


Ženský sbor Oskoruša
Jana Koubková | Gruff | Katarína Máliková & ensemble | hlasy Horňácka & Muzika Folklorica | Skety