WORKSHOP S JANOU KOUBKOVOU

Hlasového workshopu na festivalu Hlasy se ujme Jana Koubková, jedna z nejvýraznějších postav české jazzové scény. Ve dvoudenním nejen pěveckém ateliéru představí účastníkům rozmanité způsoby, jak probudit své hudební myšlení a jak se vyjádřit prostřednictvím hudby.

Termín a místo: 31. srpna – 1. září 2018 v areálu Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
Kontakt: pavel.trckafujare.cz, tel. +420 605 764 343

Jana Koubková už léta patří k předním osobnostem českého jazzu. Zpívá už od svých šesti let ve sborech, vokálních skupinách i sólově. Jako jazzová sólistka se prosadila v roce 1975 v JAZZ SANATORIU Luďka Hulana. Od té doby prošla mnoha stylovými seskupeními. Od blues, swingu, mainstreamu přes bebop, latin, free až po world-ethno a fusion. Založila každoroční festival Vokalíza (1981–2000) pro jazzové, bluesové a rockové zpěváky. Šest let působila na Pražské státní konzervatoři v oboru interpretace. Zúčastnila se mnoha festivalů nejen v Evropě, ale i na Kubě, Alžíru, Senegalu, Pobřeží Slonoviny, Libanonu, Izraeli, Maroku… Daří se jí i jako skladatelce písní a filmové hudby. Má své pořady v rozhlase, publikuje, píše fejetony, sloupky a poezii, věnuje se však i výuce na seminářích. Vydala dvě knížky: Recepty proti samotě a Zutí provádím s chutí. Jejím životním heslem je „Být připraven, toť vše“.

Od účastníků se očekává, že budou mít, nějaký kontakt s hudebním světem — tedy předpokládáme, že budou zvyklí se vyjadřovat prostřednictvím hudby nebo se jí nějak věnovat. Také se očekává, že budou připraveni jít naplno do společné práce.

***