WORKSHOP S IVOU BITTOVOU

Workshop už je plný, tak přijďte aspoň na festival.

Mistrovské lekce se ujme Iva Bittová, jedna z nejvýraznějších postav české alternativní scény, umělkyně s bezpočtem hudebních tváří. Ve dvoudenním nejen pěveckém ateliéru představí účastníkům rozmanité způsoby, jak probudit své hudební myšlení a jak se vyjádřit prostřednictvím hudby.

„Nejdůležitější je otevřená mysl a spousta energie. Snažím se, aby účastníci vyjadřovali svoje nejhlubší emoce, aby svoji duši otiskli do zvuku a abychom přímo na dílně probudili proud tvořivosti,” popisuje workshop Iva Bittová.

Termín a místo: 1.–2. září 2017 v areálu Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm
Workshop už je plný, ale přijďte aspoň na festival.
Kontakt: pavel.trckafujare.cz, tel. +420 605 764 343

Zpěvačka, houslistka a skladatelka Iva Bittová je nepřehlédnutelnou postavou tuzemské, ale i světové hudební scény. V současnosti žije v USA, a přestože v České republice koncertuje pravidelně, dílny vede zpravidla pouze v zahraničí. V rámci své dílny nabídne Iva Bittová účastníkům vhled do svého jedinečného přístupu k improvizaci a kompozici. Zvláštní pozornost bude věnována vlivu přírodních a přirozených zvuků, které u samotné Bittové vytváří nadstavbu nad její klasickou techniku.

Od účastníků se očekává, že budou mít, jak říká lektorka, „nějaký kontakt s hudebním světem“ — tedy předpokládáme, že budou zvyklí se vyjadřovat prostřednictvím hudby nebo se jí nějak věnovat. Také se očekává, že budou připraveni jít naplno do společné práce.