WORKSHOPY FESTIVALU HLASY


Letošní ročník festivalu nabízí opět dvě hlasové dílny: první povede zpěvačka Klára Blažková a zaměří na lidový zpěv; druhý s Ondřejem Havlíkem (Endruem) nabídne základy techniky beatboxu.
Informace a přihlášky: pavel.trcka[zavináč]fujare.cz, tel. +420 605 764 343

Workshop Kláry Blažkové už je plný.
Na workshop Endrua místa ještě jsou.Ozývaj sa, hlase! – workshop lidového zpěvu s Klárou Blažkovou
Termín: 28.–29. srpna 2020, Rožnov pod Radhoštěm
Cena: 1390 Kč (cena zahrnuje i vstupenku na festival Hlasy v hodnotě 390 Kč)
Vhodné pro začátečníky i pokročilé, amatéry i profesionály.

Hlasová dílna lidového zpěvu s Klárou Blažkovou na Festivalu Hlasy od pátku 28. srpna (10.00–18.00 h) do soboty 29. srpna (10.00–13.00 h). Workshop je otevřený všem zájemcům o hudbu a hlas, amatérům i profesionálům. Od účastníků se očekává základní otevřenost vůči zpěvu a práci s hlasem, základní muzikalita a chuť jít naplno do společné práce. Výstupem z workshopu bude mimo jiné krátké vystoupení v rámci koncertu Odysey Mariana Friedla v hlavním programu festivalu a účast na zvukové zkoušce.

Klára Blažková je vystudovaná etnoložka. Má dlouholetou zkušenost jako zpěvačka kapel Ensemble Flair, JazzHec, BROLN ad. a vede pěveckou skupinu BLAženky. Má mnohé úspěchy ze zahraničních pěveckých a rozhlasových soutěží (Cântecul de dragoste de-a lungul Dunării 2014, Grand Prix Svetozára Stračinu 2015, 2017, 2019). Působí jako hlasový pedagog na ZUŠ Kostka v oboru lidový a populární zpěv, a pravidelně zasedá v porotách celostátní soutěže interpretů lidových písní Zpěváček. Podílí se na edicích retrospektivních folklorních CD nosičů z hudebního archivu Českého rozhlasu Ostrava: v letech 2014–2018 spolupracovala na čtyřech albech z repertoáru Cimbálové muziky Technik Ostrava a jejích pěveckých sólistů Jarmily Šulákové a Josefa Laži. Workshop otevře krátkým vstupem do problematiky lidového zpěvu hudebník Marian Friedl.

WORKSHOP UŽ JE PLNÝ


Zkus b-b-beatbox! – workshop beatboxu s Endruem
Termín: 29. srpna 2020, Rožnov pod Radhoštěm (9.00–13.00 h)
Cena: 890 Kč (zahrnuje i vstupenku na festival Hlasy v hodnotě 390 Kč)
Vhodné pro začátečníky i pokročilé, amatéry i profesionály.

Ondřej Havlík (Endru) je ryzí hudební improvizátor a věčný hledač smyček i všech možných přesmyček. Vicemistr světa v loopingu a beatboxu ve skupině, několikanásobný mistr ČR v beatboxu, krabičkový a rytmický mág. Půldenní workshop obsáhne základy techniku beatboxu. Více o Endruovi na endru.cz.